مهارت گچبری پیش ساخته

با گسترش صنعت ساخت و ساز در تعداد انبوده بخصوص در کلان شهرهای کشور، تزئینات نمای داخلی ساختمان ها که مربوط به گچبری میشود که بشکل سنتی و دست ساز است. این موضوع از نظر معماران و طراحان داخلی کاری بسیار زمان بر است و کاربرد زیادی ندارد ازاین رو هنر گچبری امروزه بصورت صنعتی ظاهر شده و با توجه به نیاز و شرایط موجود تولید میشود. گچبری پیش ساخته در امریکا سبک کلاسیک بخود گرفته که با گذر زمان این هنر بصورت صنعتی و با توجه به فرهنگ هر منطقه به شهرهای دیگر نیز وارد شده است.
گچ یکی از اصلی ترین مصالح گچبری و بطور کلی معماری ایرانی بشمار می آید که با توجه به قابلیت های آن مورد توجه بسیاری از معماران و هنرمندان قرار گرفته است به گونه ای که یکی از رکن های هنرهای تزئینی بحساب آمده و بسیاری از هنرمندان ایرانی از دیرباز با بکارگیری آن نقوش تزئینی زیبایی را خلق کرده اند و هنر گچبری را بصورت یک حرفه و هنر در ایران شناسانده اند. گچ ماده ساختمانی است که خاصیت شکل پذیری بیشتری در مقابل سایر مصالح ساختمانی دارد. گچ علاوه بر انعطاف پذیری خاصیت چسبندگی خوبی دارد به این معنا که به اکثر مصالح ساختمانی میچسبد و کار با آن بسیار راحت است. این خاصیت های گچ و گچبری این امکان را فراهم ساخته تا هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی طرح ها و نقشهای تزئینی زیبای بسیاری را خلق کنند.
حرفه گچبری از دیرباز در معماری ایران و جهان وجود داشته است و جلوه ای نوین به معماری داخلی و حتی نمای بیرونی بناها و ساختمان ها داده است.

حرفه و هنر گچبری در گوشه گوشه ی جهان متناسب با آداب و فرهنگ هر کشور و در هر زمان سیر پیشروی خود را داشته و تحت تاثیر بینش هنرمندان نیز قرار گرفته است که این عوامل در ایران نیز تاثیرگذار بوده است.

گچبری

گچبری مدرن طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. سیاست کوکی من از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن